A neten böngészve gyakran belefutok, főleg így a felújítás során különböző szakik tákolt weboldalaiba. Igen, tákolt, szomszéd Pistike által tákolt. Ezzel azt hiszem a jellemzését ki is merítettük.
Felmerül bennem a kérdés, hogy miért gondolja azt valaki, hogy szükséges létrehoznia egy ilyen online valamit. Minek? Hogy több legyen a munkája? Miért jött innen forgalma? Mert Google Analytics kódot már ugye nem sikerült beilleszteni a kódba. Google keresési találati listában hányadik helyen van? Ja, hogy SEO-ra már nem telt Pistike tudásából. Értem. AdWords? Mi fán terem, igaz?
Kérdés: kell-e egy szakembernek honlap? Vagy finomítsunk a kérdésen: milyen szakembernek van szüksége weboldalra? Tovább menve, milyen weboldalra van szüksége?
Véleményem és tapasztalatom szerint a kétkezi szakembernek (ha jó!), nincs szüksége vevő szerzési szempontból honlapra. Mert nincs ideje vele annyit foglalkozni, hogy érdemben onnan jöjjenek a megrendelései, őt inkább az offline világban fogják megtalálni, ismerősi ajánlással. Mire használhatja akkor az online megjelenést? Sokan bizonytalanok, hogy valóban szépen és jól dolgozik-e az ajánlott szakember, így a referenciák megtekintésére könnyebb és kényelmesebb módja, mint pl. a házamhoz küldeni egy leendő megrendelőt. True story.
De kell-e domaint bérelni, weboldalra költeni ehhez? Nem elég mondjuk a facebookon egy saját page-t létrehozni a képek feltöltéséhez? Szépe albumba rendezni az adott munkákat?
Térjünk rá az online szakemberekre. Tényleg szükséges ahhoz egy külön weboldal, hogy a telefonszámát és az email címét kiírja? Really? Ott a LinkedIn, use that.
És köszi, hogy nem szemeteled tele az internetet.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése